ІТ в регіоні

900+

девелоперів
в Івано-Франківську

1600+

фахівців випускаються
з вузів щорічно

22

хвилин потрібно, щоб
пройти від вокзалу до пошти

Технології

У Івано-Франківську багато талановитих розробників. Всі вони використовують найрізноманітніші засоби в своїй роботі, серед яких найпоширенішими є такі:

Про місто

Івано-Франківськ славиться своїми фестивалями, імпрезами і культурно-розважальними заходами. Щороку в травні відзначається День міста з походами й концертами мистецьких і фольклорних колективів. Мальовничим видовищем є Різдвяний парад вертепів, що розливається майданами й вулицями 7—14 січня. Івано-Франківськ відомий також всеукраїнським фестивалем мистецьких колективів «Прикарпатська весна» (травень щороку), фестивалем національно-патріотичної пісні та поезії «Воля» (жовтень непарних років) та Бієнале сучасного мистецтва «Імпреза».

18 вересня 2010 року вперше відбувся щорічний фестиваль історичної реконструкції «Живе Середньовіччя», організований першим івано-франківським клубом історичної реконструкції «Чортополох». Місто трансформувалось у на світ войовничих лицарів, ковалів, комічних блазнів і витончених дам з епохи лицарства. У 2010 році участь у фесті брали Г. Петросаняк, Володимир Єшкілєв, Н. Ткачик, Тарас Прохасько, С. Процюк, О. Лишега, Т. Григорчук, Я. Ясінський, В. Карп'юк, А. Олексюк, Б. Ославський, Т. Запорожець, К. Ковальчук та ін.

22 серпня 2011 року в Івано-Франківську було встановлено рекорд України з одночасного виконання державного гімну України у вишиванках[29].

З 8 по 12 червня 2016 року в рамках фестивалів «Porto Franko» та «Gogol Fest» був проведений фестиваль PortoFrankoGogolFest.

19-21 серпня 2016 року в Івано-Франківську пройшов Перший Всеукраїнський фестиваль любовної лірики та авторської пісні про кохання «Мовою серця». Організатори фестивалю Роман Бойчук та Ольга Бреславській.

.

Освітні заклади які готують ІТ фахівців

Прикарпатський національний технічний університет
імені Василя Стефаника

Напрямки:

 • Програміст
 • Тестувальник

 

 

Галицька академія

Напрямки:

 • Комп'ютерна інженерія;
 • Програмна інженерія

 

ВСП Коломийський політехнічний коледж Національного університету "Львівська політехніка"

Спеціальності:    
 • Інженерія програмного забезпечення       
 • Автоматизація та коп'ютерно-інтегровані технології

  Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу

  Напрямки:

 •   Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології;
 •   Системна інженерія;
 •   Комп'ютерна інженерія;
 •   Програмна інженерія

  Коледж електронних приладів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

  Напрямки:

 •   Інженерія програмного забезпечення;
 •   Комп’ютерна інженерія
 •   Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології;

 

 

 

 

 

 

Вище професійне училище №21 м. Івано-Франківська

  Напрямки:

 •   Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення (з поглибленим вивченням мови програмування Java)

  Івано Франківський університет права ім. Короля Данила Галицького

  Напрямки:

 •   Інженерія програмного забезпечення

 

 

  Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради

  Забезпечує поглиблені знання з:

 •   Фізики;
 •   Математики;
 •   Інформатики

  Сторінки-партнери ІТ кластеру

BA community in IF

Спільнота для людей зацікавленних в розвитку напрямку бізнес аналізу та побудових нових продуктів у Івано-Франківську

QA community in the IF IT Cluster

Група присвячена поширенню знань у галузі контролю якості програмного забезпечення та популяризації ІТ індустрії у м. Івано-Франківську

 

Ivano-Frankivsk Project Managers Community

Cпільнота Івано-Франківськиx проектних менеджерів!
Основним завданням спільноти є розвиток проектних менеджерів шляхом організації та проведення різноманітних заходів та подій, спрямованих на обмін знаннями та навчання у сфері менеджменту, управління персоналом, продажами, комунікації із замовниками та виконавцями робіт, і т.д.

 

  Проекти які реалізовуються в Регіоні

  Наша проектна діяльність спрямована на соціально важливі галузі для ІТ індустрії такі як освіта, право, інфраструктура, промоція.

Кластер завжди прямує на крок попереду та опановує нові перспективні напрямки, пов’язані з технологіями майбутнього та міжнародною співпрацею.

ІТ Cluster Академія 

ІТ Cluster Академія функціонує на базі Івано-Франківського IT Cluster та створена для забезпечення якісної ІТ освіти галузі:  профільного навчання в ІТ , навчання  роботи в команді, проведення тематичних тренінгів та конференцій. Ми об’єднали зусилля провідних ІТ компаній Івано-Франківська та області  для розширення  середовища ІТ та створення комфортних та якісних умов навчання ІТ.  Кожен бажаючий зможе приєднатися до сфери ІТ та за короткий час та спробувати  свої сили в сфері програмування на курсах WEB-програмування, Java, QC (тестування), .Net чи Python.

iHUB Івано-Франківськ

Центр інновацій та підприємництва, надає доступ до освіти, спільноти, інвесторів та простору для роботи/навчання для стартапів та ІТ спеціалістів. iHUB - офіційний центр ЮНЕСКО-ЮНЕВОК в Україні.

 

Наукове містечко «Нова Енергія»

Це сучасна платформа для отримання знань та повноцінний розважальний навчально-тренінговий комплекс для дітей, молоді та дорослих, людей похилого віку, де вони зможуть ознайомитися з науковими досягненнями, розробкамита новітніми технологіями у сфері енергетики, відновних джерел енергії (енергія сонця, води, вітру тощо), фізики. Головний ветор навчань та тренінгів – це роль енергії та енергоресурсів у житті людини.

 

Kid’IT

Перший в Україні Освітньо-Технологічний майданчик для дітей 5-9 років. Креатив і самовираження через технології.

Мета – розвинути в дітях нові вміння взаємодії з технологіями, змістивши акцент з пасивної споживчої позиції на активну творчу.

Плюс закласти в самому ранньому віці основні навички успішної людини майбутнього, такі як – креативність, вміння комунікувати, працювати в команді і критично мислити, визначивши і вирішивши проблему.

Інкубатор 1991 Івано-Франківськ

Перший в Україні некомерційний інкубатор, який допомагає перетворити тонни відкритих державних даних на реальні стартапи, що надають сервіси українським громадянам, підприємствам та державним органам.