Блоги ІТ Кластер

Основне, що треба знати про програму «Доступна іпотека 7%»

KredoBank
Нещодавно, 1 березня, стартувала програма підтримки українських сімей, які бажають оновити умови проживання та придбати нове житло. Завдяки державній програмі «Доступна іпотека 7%» в громадян з’явилась можливість отримати іпотечний кредит за доволі низькою ставкою – 7%. Кредобанк – один з перших банків, який долучився до цієї програми і розпочав кредитування. Коротко опишемо основне, що треба знати про умови програми «Доступна іпотека 7%».

Для кого розрахована ця програма?
Для сімей, які вирішили придбати житло на первинному або вторинному ринках. Отримати кредит можуть як наймані працівники, так і фізичні особи-підприємці (ФОП). Обов’язковим є офіційне працевлаштування.
Програма також встановлює нормативну (максимальну) площу помешкання, яку ви можете придбати в кредит – це 50 кв. м на одного громадянина чи сім'ю з двох осіб та 20 кв. м на кожного наступного члена сім'ї. Наприклад, сім’я з трьох осіб з однією неповнолітньою дитиною може розраховувати на придбання житла розміром 50+20 = 70 кв. м.
Придбати можна квартиру або індивідуальний будинок. Зверніть увагу на те, що на вторинному ринку будівля (чи то багатоквартирний будинок чи індивідуальний) повинна бути досить нова – прийнята в експлуатацію у поточному році або не раніше ніж протягом трьох років, що передують поточному.
Зауважимо, що ви можете взяти участь у програмі, будучи власником іншої нерухомості у поточний момент. Однак її площа не повинна перевищувати визначеної нормативної площі. Також сукупного доходу сім’ї повинно бути достатньо для обслуговування боргу, відповідно до процедур банку.
Основні фінансові показники участі в програмі «Доступна іпотека 7%»
·        максимальна вартість житла — до 2,5 мільйонів гривень;
·        участь власними коштами (початковий внесок) — 20% вартості предмета іпотеки;
·        максимальна сума іпотечного кредиту — до 2 мільйонів гривень;
·        схема погашення: класична або ануїтетна (рівними частинами впродовж дії кредиту);
·        термін іпотечного кредиту — не більше 20 років.

Що це за програма?
«Доступна іпотека 7%» - програма, яка значно здешевлює вартість іпотечного кредиту для кінцевого споживача і реалізується державним Фондом розвитку підприємництва. Держава дозволяє банкам, в рамках програми, видавати кредити на купівлю житла за нижчою від базової ставки на ринку. Особливістю програми є те, що для позичальника діє фіксована ставка у 7% річних на весь строк кредитування, а питання компенсації частини відсотків – різниці між базовою та пільговою ставками – вирішується між фондом і банком.
Дізнайтеся більше про умови та можливість придбати житло у кредит на сайті Кредобанку.
Made on
Tilda