IT Cluster news

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ІТ КЛАСТЕР | СТАРТУЄ ПЕРШЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ІТ-РИНКУ РЕГІОНУ

Івано-Франківський ІТ Кластер розпочинає перше вивчення ІТ-ринку Івано-Франківська та області у співпраці з Львівським ІТ Кластером, який проводить аналітичне дослідження ІТ-галузі вже шостий рік поспіль.

Унікальні дослідження проходитимуть паралельно в двох містах – Івано-Франківську та Львові. Розширення географії має на меті охопити якомога більшу кількість ІТ-спеціалістів та на базі отриманих результатів, сформувати більш якісні показники. Вперше спільно буде проведено аналіз структури ІТ-ринку міста, сформовано профіль ІТ-спеціалістів та висвітлено ефекти, спричинені COVID-19. Партнерство дозволить вивчити та зіставити дані двох міст, виокремити спільні тенденції, а звіти результатів досліджень будуть цінними як для компаній, що входять до Львівського, так і до Івано-Франківського ІТ Кластерів.

“Дослідження ІТ-ринку є важливим етапом сьогодні, адже пандемія відкрила для ІТ-сектору нові можливості та виклики водночас. Ми хочемо зануритися в ІТ-середовище глибше, для того, щоб відчути динаміку руху, потреби та перспективи розвитку. Для Івано-Франківська це буде перше глобальне дослідження ІТ-сфери регіону і його результати мають на меті стати стартовим майданчиком для залучення нових інвестицій у галузь, посилення співпраці з дотичними бізнесами, розвитку та розширення ІТ-ринку регіону. Тому ми вдячні колегам з Львівського ІТ Кластера за пропозицію та допомогу в проведенні спільного аналітичного дослідження,” – прокоментувала Ірина Дарвай, виконавча директорка Івано-Франківського ІТ Кластеру.

Львівський ІТ Кластер проводить аналітичне дослідження IT Research щороку. Це дає змогу простежувати тенденції ІТ-ринку Львова, зміни в індустрії та її вплив на економіку міста. Зважаючи на актуальні обставини, до всіх попередніх сфер дослідження, додався також вплив пандемії COVID-19 на ІТ-сферу. Цьогоріч аналітику можна буде отримати і для Івано-Франківського регіону. Звіт буде містити інформацію щодо ефективності дистанційної роботи ІТ-спеціалістів, впливу карантину на умови праці, ставлення до вакцинації тощо. На додаток, цьогорічний IT Research дослідить шляхи припливу людського капіталу у місто, вплив вищої освіти, тощо.

“Пандемія змусила нас гуртуватися й зіткнутися з новими викликами, які стали випробуванням не лише для нашої індустрії, але для суспільства в цілому. Дистанційна робота стирає кордони, що дає змогу розширювати географію. COVID-19 спричинив міграцію людей та зміну цінностей, що створює нове поле для досліджень. Тому ми раді, що Івано-Франківський ІТ Кластер відгукнувся на нашу пропозицію. IT Research 6.0 – це дослідження, яке має на меті показати, як можна якісно співпрацювати та простежити зміни в ІТ-галузі в двох сусідніх містах України. Ми раді мати такого надійного партнера,” – додав Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластера.

Важливою складовою у якості дослідження є об’єм даних, а саме – залучення якомога більшої кількості ІТ-фахівців до опитування. Планується, що участь в опитуванні візьмуть 2000+ спеціалістів та кілька сотень IT-компаній. Всі дані, отримані від респондентів, є цілком конфіденційними та не підлягатимуть розголошенню, а також будуть використані лише з аналітичною ціллю.

Результати глобального IT Research 6.0 можна буде знайти на сайті Львівського та Івано-Франківського ІТ Кластерів.
Підтримуйте IT Research 6.0 та доєднуйтесь до дослідження!
Анкету для ІТ-фахівців Івано-Франківська  заповнюйте – тут.

Новини ІТ Кластера
Made on
Tilda