IT Cluster news

Тепер для всіх: інвестуйте в державні цінні папери


Кредобанк розпочинає продаж облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для фізичних осіб. Мінімальна сума інвестицій в цінні папери – 500 тисяч гривень.

Для придбання ОВДП потрібно звернутися до будь-якого відділення банку. Процедура купівлі передбачає відкриття в банку поточного рахунку (якщо його у вас ще немає), а також рахунку в цінних паперах. Також клієнту необхідно підписати з банком договір на брокерське обслуговування.

Кредобанк бере участь в аукціоні, організованому Міністерством фінансів, здійснює підбір, придбання та зарахування ОВДП на рахунок клієнта. Також, на вимогу клієнта, Кредобанк може продати облігації на вторинному ринку. Отримані кошти надходять на рахунок клієнта.

Що таке ОВДП?
Якщо коротко – це гарна можливість збереження коштів з гарантованим доходом. Така собі тиха гавань для ваших заощаджень.
Якщо трішки довше, то купівля облігацій внутрішньої державної позики – один з механізмів інвестицій у цінні папери, дохід за якими гарантований державою і, відповідно, інвестор отримає прибуток незалежно від загального стану фондового ринку, зовнішньополітичних обставин, курсу національної валюти до долара тощо. При цьому процентна ставка за ОВДП фіксується на увесь термін їхньої дії.

Облігації внутрішньої державної позики – цінні папери, емітовані державою з метою отримати кошти в борг у власника ОВДП. При цьому держава бере на себе зобов’язання виплатити вартість позики зі встановленими відсотками в обумовлені строки.

Скільки це коштує?
Мінімальна сума інвестицій в облігації внутрішньої державної позики становить 500 тисяч гривень. Також є можливість придбати у доларах або євро. Мінімальна сума у валюті – еквівалент 500 тисяча гривень.

Інші видатки:
  • відкриття рахунку в цінних паперах - 900 грн;
  • комісія за укладання договору - 1500 грн;
  • зарахування/списання коштів - 0,03% від номіналу (мінімум - 200 грн, максимум -1000 грн)
  • додаткові комісії впродовж терміну дії договору: облік цінних паперів - 0,004% від номіналу (мінімум 100 грн); зарахування купону - 0,1% від суми (мінімум - 10 грн, максимум - 200 грн);
  • внесення змін у реквізити анкети рахунку у цінних паперах (в разі потреби) - 450 грн.
Новини партнерів
Made on
Tilda